Implanty

Czym jest implantologia?

Implantologia to nowoczesna i najlepsza metoda wypełniania brakujących zębów. Rekonstrukcja zębów na implantach pozwala uzyskać trwały efekt estetyczny i poprawia mechanikę narządu żucia, której zaburzeniem jest utrata zębów. Ta procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, w kilku etapach. Może obejmować całe usta lub pojedyncze wgłębienie.

Implantologia – na czym ona polega?

Tytan jest podstawowym materiałem używanym do implantów dentystycznych (ze względu na swoją biozgodność – ciało nie rozpoznaje go jako ciało obce). Tak współcześnie charakteryzowana jest implantologia.

Tytan zawarty w implantach dentystycznych nie powoduje reakcji alergicznej. Testy alergii skórnych nie są wymagane dla osób planujących implanty. Tego rodzaju testy nie są również wymagane w przypadku osób uczulonych na inne metale.

Implanty nie mają efektu magnetycznego. Ich mały rozmiar nie powinien być wykrywalny przez detektor. Implant dentystyczny to najnowocześniejszy i najwygodniejszy suplement protetyczny. Dzięki temu ząb wygląda i działa jak naturalny. Jest to wysoka estetyka – mimo że rozwiązania protetyczne idą do przodu, nigdy nie dorównują efektom, jakie może zaoferować implantologia.

Na rynku dentystycznym można spotkać wielu producentów oraz dystrybutorów systemów implantologicznych. Różnią się one przede wszystkim ceną czy indywidualnymi możliwościami zastosowania medycznego, ale także jakością. Wiele badań, jak i również obserwacji i milionów wszczepionych implantów dowiodło, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod przywracania brakujących zębów. Każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z pewnym ryzykiem. Czasami mogą wystąpić komplikacje związane np. urazy nerwów lub naczyń krwionośnych, ale biorąc pod uwagę szerokie możliwości diagnozowania i określania planu leczenia, prawdopodobieństwo jest bardzo niskie. Bardzo ważne jest, aby procedura implantacji była przeprowadzana przez wykwalifikowanego implantologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *