Dentysta

Gabinet stomatologiczny, a przegląd specjalności

Gabinet stomatologiczny to miejsce, gdzie powinniśmy uzyskać pomoc w zakresie chorób związanych z zębami. O czym warto zatem wspomnieć?

Gabinet stomatologiczny, czyli o jakiś specjalnościach warto pamiętać

Chirurgia jamy ustnej i szczękowo-twarzowej dotyczy leczenia złamań, zmian zapalnych i nowotworów w okolicy twarzoczaszki. Ta gałąź medycyny wyszła z chirurgii ogólnej na przełomie XIX i XX wieku. Mogą tam studiować zarówno dentyści, jak i lekarze z innych dziedzin medycyny. Jest to niezwykle istotne, gdy przedstawiamy gabinet stomatologiczny.

Ortodoncja, zwana także ortopedią szczękowo-twarzową, zajmuje się zapobieganiem, diagnozowaniem i leczeniem wad zgryzu. Podczas leczenia stosuje się aparaty ortodontyczne (stałe i mobilne).

Protetyka stomatologiczna lub pedodoncja zajmuje się przywracaniem wad zębów, a także przywracaniem prawidłowych funkcji narządu żucia. W tym celu stosuje się protezy dentystyczne, w tym metali lub ich stopów, a także porcelany. Dowiemy się tego podczas wizyty w takim miejscu, jak gabinet stomatologiczny.

Periodontologia, znana również jako periodontologia, koncentruje się na zapobieganiu i leczeniu chorób błony śluzowej przyzębia i jamy ustnej. W związku z powyższym tak ważne są wizyty kontrolne, które powinny odbywać się co najmniej raz w roku. Wykryją problem na wczesnym etapie. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym mniej bólu nas wywoła i tym krócej będzie trwało. Należy zauważyć, że wizyty u dentysty muszą być regularne. Powinny zatem bezwzględnie dotyczyć każdej to grupy wiekowej. Jednym z podstawowych działań dentysty podczas pierwszej wizyty w gabinecie jest dokładna historia medyczna przedstawiona w gabinecie stomatologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *