Dentysta

Implantologia – najważniejsze aspekty

Implantologia – jeśli pacjent jest zdrowy, ma dobrą kość, przestrzega zasad higieny jamy ustnej, regularnie odwiedza dentystę, istnieje 98% pewności, że implant zostanie przyjęty.

Implantologia, a najważniejsze aspekty

Brak akceptacji implantu – w takich przypadkach z powodu problemów z obciążeniem konieczne będzie usunięcie implantu. Miejsce po nim zostaje wyleczone. Implant jest następnie ponownie wkładany, zwykle z powodzeniem. Uwaga: Ponowne wprowadzenie implantu jest bezpłatne.

Implantologia to także – zakażenia wywołane przez bakterie i wykryte wcześnie można wyleczyć. Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz zarażony, jeśli będziesz utrzymywać odpowiednią higienę jamy ustnej i postępować zgodnie z instrukcjami lekarza.

Implanty można wszczepiać wszystkim ogólnie zdrowym dorosłym z odpowiednią ilością i jakością kości.

Co się stanie, jeśli nie będzie wystarczającej ilości kości lub tkanki miękkiej do włożenia implantu? – jest to częste pytanie w implantologii. W tej sytuacji konieczna jest rekonstrukcja kości za pomocą specjalnego materiału tworzącego kość.

Stan kości ocenia implantolog. Jeśli w szczęce nie ma zębów i nie jest ona odpowiednio obciążona przez długi czas, kość stopniowo znika. Bakterie prowadzące do zapalenia przyzębia, zwane zapaleniem przyzębia, mogą również przyczyniać się do zaniku kości.

Czy implanty można wstawić zaraz po ekstrakcji zęba? Nazywa się to natychmiastowym umieszczeniem implantu. Implant umieszcza się w świeżej ranie zaraz po usunięciu zęba.

Pacjent ma dożywotnią gwarancję na implant, co oznacza, że ​​jeśli trzeba ponownie wszczepić pacjent nie ponosi żadnych kosztów, jest to usługa bezpłatna. W tym aspekcie implantologia zyskuje na znaczeniu.

W niektórych przypadkach działania niepożądane leków mogą wpływać na proces gojenia, dlatego bardzo ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach podczas pierwszej wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *