Stomatolog

Współczesny gabinet stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny – w ramach prowadzonych działań oferta kliniki może się stopniowo poszerzać. Gabinet dentystyczny oferuje między innymi: protetykę, ortodoncję, endodoncję oraz zabiegi chirurgii twarzowo – szczękowej. Gabinet dentystyczny może założyć zarówno dentysta, ale osoba nie posiadająca wykształcenia w przedstawianej dziedzinie medycyny.

Gabinet stomatologiczny, a dentysta

Leczenie zębów, ust i obszarów twarzoczaszki przeprowadza dentysta. Przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej tytuł ten był przyznawany absolwentom uniwersytetów medycznych, którzy ukończyli pięcioletni tytuł magistra stomatologii. Warto o tym pamiętać wspominając gabinet stomatologiczny.

Ciekawostką jest, że ograniczone prawo wykonywania zawodu dentysty przyznaje tak zwana Okręgowa Izba Lekarska. Jednak, aby je uzyskać, dentysta musi zgłosić się do rejestru lekarzy oraz złożyć odpowiedni wniosek w połączeniu z innymi wymaganymi dokumentami. Tylko zdanie egzaminu (co najmniej 56%) daje prawo do wykonywania tego zawodu. Osoby, które ukończyły studia przed 1 października 2016 roku zobowiązane są również ukończyć roczny staż podyplomowy. Wtedy mogą pomyśleć o czymś takim jak gabinet stomatologiczny.

Stomatologia jest dość rozległą gałęzią medycyny, która nie ogranicza się do leczenia zachowawczego lub kanałowego. W Polsce absolwenci medycyny, a dokładniej mówiąc stomatologii mają do wyboru dziewięć specjalizacji. Na przykład stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem próchnicy i leczeniem chorych tkanek zęba.

Stomatologia dziecięca jest również znana jako pedodoncja. Ten oddział stomatologii zajmuje się leczeniem zębów najmłodszych pacjentów – tych mlecznych, jak i stałych. Zapobieganie odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Zabiegi takie jak lakierowanie lub uszczelnianie zębów wzmacniają szkliwo oraz zmniejszają ryzyko próchnicy. Równie ważna jest dobra higiena jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna jest również nazywana małą chirurgią jamy ustnej. Pójdziemy do dentysty chirurga, gdy będziemy musieli usunąć zęby mądrości lub zęby, które jeszcze nie powstały do końca. Warto zatem zainwestować w sprawdzony gabinet stomatologiczny, a takim jest gabinet Hollywood Smile Kalisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *